איך לקנות גריל גז המדריך המלא

קנייה חכמה של גריל גז תבטיח שנים רבות של שימוש מהנה וקל. אל תמהרו לסגור עסקה מבלי לבחון תחילה את התנאים בשטח ואת כמות הבשר שתרצו להכין בכל פעם. עליכם למדוד את השטח בחצר בו אתם מתכננים להציב את הגריל ולהחליט האם נחוץ לכם גריל גז קטן או שאתם זקוקים לדגם גדול יותר שמאפשר הכנת כמויות גדולות של בשר בתוך זמן קצר.

מה ההבדל בין הדגמים השונים?

בחירה נכונה אינה מסתכמת בחיפוש אחר גריל גז מומלץ במחיר אטרקטיבי. עליכם לדעת להגדיר איזה גריל גז מתאים לכם עם דגש על נתונים פיזיים. חשוב לבחון את הגודל של משטח הצלייה, אופציה של מקום אחסון ומבערים צדדיים, אפשרות לנייד את הגריל ממקום למקום וכמובן גם מחיר ותקופת אחריות.

הגודל של משטח הצלייה

זה נכון שלא תמיד תכינו ארוחות ברביקיו בעבור אותה כמות של אורחים, אך כדאי לבחור את גריל הגז שלכם בהתאם למספר האנשים שמשתתפים באופן קבוע בארוחות. גריל גז מומלץ בעבור 4-6 סועדים כולל משטח צלייה של 1500 סמ"ר. אם אתם מתכננים לארח באופן קבוע קבוצות גדולות יותר או לצלות בו זמנית גם בשר וגם ירקות – תבחרו גריל גז עם משטח גדול יותר או שתרכשו בנוסף גם מעשנת בשר טובה. שימו לב שככל שהמשטח גדול יותר כך גם השטח שהוא דורש בחצר.

רשת צלייה איכותית

הסוד למנגל גז נוח לשימוש הוא רשת צלייה איכותית. כדאי לתת עדיפות לדגמים שכוללים רשת גריל מסיבית עם מרווחים צרים ויכולת לאגור חום. רשתות צלייה עשויות ברזל יצוק מפזרות חום בצורה אחידה ושומרות על טמפרטורה גבוהה. החיסרון היחיד של רשתות הברזל הוא הרגישות לחלודה. רשתות נירוסטה אינן מחלידות אך מזון נוטה להידבק אליהן. הבחירה הטובה ביותר בטווח הארוך היא רשתות עשויות ברזל יצוק בציפוי של אמייל או חרסינה.

כמה מבערים צריך?

ההמלצה היא על 2 מבערים נפרדים (לפחות). כך תוכלו להבטיח צלייה של 2 סוגי מזון בו זמנית תוך התאמה של עצמת הצלייה לסוג המזון. כך למשל, מבער אחד יכוון בעצמה הדרושה להכנת סטייק בעוד השני מכוון בעצמה חלשה שמתאימה לצליית ירקות או דגים.

 

 

×

עגלת קניות