גריל פחמים – מה חשוב לדעת

כל מאורע קטן או גדול בחיים הוא סיבה לחגיגה, ואין חגיגה כמו הרבה בשר טרי היישר מהגריל או מהמעשנת בשר. היום ישנן אפשרויות רבות לגריל, ועבור מי שלא מומחה בעניין לא תמיד פשוט לבחור את הגריל המוצלח ביותר לעשיית בשר. ההתלבטות המרכזית מולה ניצב מי שמעוניין לרכוש גריל, היא אם לקנות גריל פחמים או גריל חשמלי. למעשה, יש הבדלים די משמעותיים בין גריל פחמים לגריל חשמלי.

אז מה עדיף – גריל פחמים או גריל חשמלי?

לא נחזיק אתכם עד סוף המאמר כדי לגלות לכם את הפואנטה. לדעתנו גריל פחמים לחלוטין עדיף על גריל חשמלי וגריל גז והסיבה לכך טמונה ביתרונותיו הרבים של גריל פחמים: פחם מאפשר חימום וצלייה יסודיים יותר של הבשר, הם שומרים בצורה טובה יותר על איכותו של הבשר והטעם שלו ומקנים לו טעם נוסף שלא ניתן בצלייה בגריל חשמלי.

אנחנו בחנות גז נוניש משווקים את הגרילים הטובים ביותר, ואתם מוזמנים לחפש באתר ולמצוא את מה שמתאים במיוחד בשבילכם.

גריל פחמים – איך זה עובד בעצם?

גריל פחמים עושה שימוש בפחמים (למרבה ההפתעה), לרוב בפחמים מעץ. את הפחמים מניחים על גבי מתקן הצלייה ומעליהם שמים רשת שעליה צולים את הבשר. פחמים טובים נדלקים בקלות ונשארים דלוקים לאורך זמן, דבר קריטי במיוחד כאשר מתחזקים מנגל לאורך ערב שלם בו האוכל רק ממשיך לבוא. יתרון נוסף של גריל פחמים לעומת גריל חשמלי הוא שגריל פחמים לא צריך חיבור לחשמל, והמשמעות היא שניתן לעשות באמצעותו מנגל בכל מקום.

איך בוחרים פחמים?

אם בחרתם לקנות מנגל פחמים אתם בטח מבינים שיש מוצר קריטי שאתם חייבים, והוא, ובכן… פחמים. הבעיה היא שישנם סוגים שונים של פחמים, ואם נאמר את האמת בעוד שיש פחמים טובים אחרים פחות מומלצים. אז איך נדע מה לבחור? בדיוק בשביל זה אנחנו כאן לעזרתכם.

תוכלו לרכוש פחמים המיוצרים בארץ או מיובאים מחו"ל, לרוב מאזור דרום אמריקה. בדרך כלל פחם ישראלי יהיה זול יותר אך אם נאמר את האמת ברוב המקרים המחיר מעיד על האיכות, ועל אף שפחם מיובא מחו"ל יקר יותר פעמים רבות הוא מומלץ יותר.

מהי הדרך הטובה ביותר להדליק פחמים?

רבים משתמשים בדלק או חומרי הדלקה אחרים להדלקת הפחמים וזו טעות – החומרים האלו יוצרים ריח שנדבק לבשר ויוצר טעם לוואי. להדלקת הפחמים מומלץ להשתמש בנייר עיתון או ארובת הדלקה.

×

עגלת קניות