מעשנת בשר – טעם ייחודי וחווית בישול

אוהבים בשר? אל תתפשרו על טעם בינוני: היום די בקלות תוכלו לשדרג את החוויה הקולינרית שלכם ולהנות מבשר איכותי. באמצעות מעשנת בשר תוכלו להפיק מחומר הגלם טעמים שלא ניתן להפיק בשום דרך אחרת, זאת בשל היכולת שלה לבשל בשר בטמפרטורה נמוכה ולאורך זמן ללא מגע ישיר של חום . הבשר סופח את העשן ונותן לו ארומה ייחודית שפשוט לא מקבלים בשום דרך בישול או צלייה אחרת. גש נוניש מציעים מבחר מעשנות בשר מסוגים שונים עליהם נפרט במאמר זה.

מעשנת בשר – איך זה עובד בעצם?

עישון בשר זוהי טכניקה עתיקה וידועה, אך היום קלה הרבה יותר לביצוע מכפי שהיה פעם בשל מעשנות הבשר העדכניות. עקרון הפעולה של מעשנת בשר הוא בישול הבשר לאט ולאורך זמן באמצעות עישון – הפקת עשן חם שבא במגע עם הבשר. עישון לאורך זמן יוצר מרקם עסיסי ורך לבשר, והבשר סופח את העשן מה שמקנה לו טעם מיוחד.

סוגים שונים של מעשנות בשר

אז אחרי שעברנו על מה זה מעשנת בשר וכיצד זה עובד, נעבור על הסוגים השונים של מעשנות בשר. באופן כללי, מעשנות בשר מתחלקות לשלושה סוגים עיקריים:

  1. מעשנת פחם

זוהי המעשנת הוותיקה ביותר הפועלת על מקור אנרגיה קלאסי – פחם. אופן הפעולה של עישון הבשר באמצעות מעשנת פחם הוא הדלקת הפחמים, המתנה עד שהאש תדעך והפחמים רק יוציאו עשן וחום, וכן פיזור חומרי בעירה שונים להגברת העשן. היתרון המובהק של עישון באמצעות מעשנת פחם הוא הטעם הנהדר של הבשר שהפך מעשנת זו למועדפת על ידי מומחים, אך היא מצריכה התעסקות רבה יחסית בשמירה על טמפרטורה קבועה של הפחמים.

  1. מעשנת חשמלית

מעשנת חשמלית היא מעשנת שמקור האנרגיה שלה הוא חשמל. במעשנת חשמלית ישנו גוף חימום חשמלי המחמם את לחומר הבעירה, כאשר חומר זה מוכנס לתוך קופסת מתכת ולא בא במגע עם גוף החימום. היתרון הבולט של מעשנת בשר חשמלית לעומת גריל גז היא הנוחות הרבה של השימוש בה, וכן העובדה שהיא לא מלכלכת ולא מצריכה התעסקות רבה. עם זאת, יש הטוענים שמעשנת חשמלית לא מקנה את אותו הטעם של מעשנת פחם וכמו כן היא יקרה יותר.

  1. מעשנת גז

למעשה מעשנת גז נמצאת באותה קבוצה עם מעשנת חשמלית, אך ההבדל הוא שמעשנת גז עובדת על גז בישול. השליטה בעוצמת הלהבה והעישון קלה יותר מאשר מעשנת פחם אך פחות מאשר מעשנת חשמלית. מעשנת גז דורשת בלון גז אחד לבישול ואחד ספייר למקרה והראשון ייגמר, אך בניגוד למעשנת חשמל לא צריכה חיבור לחשמל ולכן היא ניידת יותר.

×

עגלת קניות